Jak jsem díky rekvalifikačnímu kurzu získal skvělé zaměstnání

Jak už to, tak v dnešní nejisté době chodí, došlo k poklesu v poptávce o produkty ve firmě, pro kterou jsem pracoval, a výsledek byl zřejmý …. propouštění v důsledku snižování stavů. Tak jako dnes snad každý mám platební povinnosti, nesmířím-li se s ubytováním pod mostem.
 

Shánění nového zaměstnání

  Začal jsem tedy shánět novou práci. Nabídky z pracovního úřadu se zrovna neztotožňovaly s mojí představou práce, navíc mzdové ohodnocení nabízených pozic bylo velmi průměrné. Jsem člověk zvyklý pracovat a také si vydělané peníze užít, avšak mé pracovní zkušenosti jsou pro dnešní trh řekněme nezajímavé.

 

  Proto jsem při procházení inzerátů s nabídkou práce začal přemýšlet o rekvalifikačním kurzu. A protože nad věcmi přemýšlím, udělal jsem si nejdříve menší průzkum, jaké pracovní pozice jsou nejvíce nabízené. To proto, aby mé vědomosti nabyté prostřednictvím rekvalifikačního kurzu byly co možná nejlépe uplatnitelné.
 

Jaký kurz si zvolím?

  Mezi spoustou inzerátů jsem nejdříve vyloučil ty, které pro mne nebyly zajímavé. Při další selekci jsem vyloučil ty, které nenabízely finanční odměnu, kterou bych si cca představoval. Mezi nabídkami mi tak nakonec jasně vyšel realitní makléř v Brně. Je to práce, která je každý den tak trochu jiná, neboť reality u nás jsou velmi rozmanité. Od chat, přes panelákové byty až po luxusní rezidence. Navíc je to práce s lidmi, takže člověk lépe zjistí, v jaké společnosti žije a zkušenostmi nabývá i schopnost lidem lépe porozumět a přizpůsobit se tak klientům.  Ví, co a komu nabídnout, což se může hodit i v osobním životě.   Před léty jsem se přestěhoval do Brna, proto jsem zadal do vyhledávače klíčová slova „rekvalifikační kurz realitní makléř Brno“. S několika nalezených odkazů jsem pár vybral a zatelefonoval. Nabídka jedné společnosti mne oslovila, a tak jsem si rekvalifikační kurz obchodník s realitami sjednal.

 

 

Samotný kurz

  Kupodivu tento kurz předčil mé očekávání, protože jsem se zde kromě důležitých informací seznámil i se zajímavými lidmi, kteří mne opět nějak obohatili. Kurz navíc nebyl tak složitý, jak jsem očekával, a školicí byl naprostý profík, co se týká předávání vědomostí, takže stačilo v podstatě jen kurz navštěvovat a v hlavě zůstalo, dá se říci, všechno bez nutnosti opakování.
 

Hledání práce podruhé

  Po úspěšném dokončení kurzu jsem tedy opět začal hledat práci, tentokrát již cíleně, a to obchodník s realitami v Brně. Obeslal jsem veškeré nabídky, kde jsem samozřejmě v životopise uvedl i právě absolvovaný kurz, který jsem tentokrát i zvýraznil. Doufal jsem, že se mé úsilí vyplatí.
 
Netrvalo dlouho a začal zvonit telefon s nabídkami na osobní pohovor. Neváhal jsem a domluvil si několik pohovorů.
  Při prvním pohovoru jsem si nebyl zcela jistý sám sebou, ale člověk si musí v životě zkusit všechno a opakováním si získává sebevědomí, takže na několika dalších pohovorech jsem již vystupoval sebevědomě a profesionálně, jak mě rovněž naučili v absolvovaném kurzu.   Do týdne jsem byl přijat na tři pozice, takže jsem si mohl dokonce i vybrat realitní kancelář, která mi byla nejvíce sympatická jak umístěním, tak interiérem a hlavně lidmi, které jsem potkal při přijímacím pohovoru.   Začal jsem tedy pracovat jako obchodník s realitami v Brně a k mému údivu mne práce naplňovala mnohem více než předchozí zaměstnání, až jsem si říkal, jak jsem mohl, tak dlouho v předchozím zaměstnání vydržet.
 

Ponaučení ze zkušenosti

  Pro mne osobně z této zkušenosti vychází jasné ponaučení. Nejen, že člověk nesmí propadnout depresi, či strachu v případě, že přijde o zaměstnání, ale je nutné si život řádně užít se vším co přinese, neboť věci na první pohled špatné mohou ve finále být užitečné a člověku změní život k lepšímu.   Díky rekvalifikačnímu kurzu „Obchodník s realitami“ jsem tak získal za relativně pár korun zdroj dlouhodobého jistého příjmu ve stabilní společnosti, našel jsem nové přátele a naučil se i spoustu užitečných věcí, které je možné využít jak v profesním, tak i osobním životě.   Proto nabádám všechny, kteří ať už o zaměstnání přišli, či jen nejsou spokojeni, pokud hledáte rekvalifikaci v Brně zvažte kurzy realitního makléře od Pelicana.
...