Svěření syna do péče otce - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<




0 bodů
81 zobrazení
v kategorii Právo a zákony Mili
Dobrý den, chtěla bych se zeptat od kolika let se může dítě rozhodnout u kterého z rodičů chce být? Děkuji

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

2 reakce

+1 bodů
Domácí (2.9k bodů)
Nezletilé (resp. dosud nesvéprávné) dítě se nemůže "rozhodnout, u kterého z rodičů chce být", rozhoduje soud...

A soud rozhoduje "v zájmu dítěte" (NOZ - zákon 89/2012 Sb. - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89#cast2 , §907) - a s přihlédnutím k přání dítěte, je-li toto "dítě dostatečně rozumově a emocionálně vyspělé".

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


+1 bodů
Registrovaný (126 bodů)
Až od dovršenia dospelosti, dovtedy v prípade rozluky rodičov  vo veci nezletilého dieťaťa rozhoduje príslušný súd,  viď odpoveď mowla


Související témata

+1 bodů
6 odpovědí 1.3k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 116 zobrazení
v kategorii Diskuze Aneta Szlachtova
+3 bodů
0 odpovědí 321 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 143 zobrazení
0 bodů
1 reakce 134 zobrazení
+2 bodů
1 reakce 289 zobrazení
0 bodů
1 reakce 42 zobrazení






Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě




10.9k otázek

28.8k odpovědí

12.4k komentářů

689 reg. uživatelů




...