Můžu mít trvalé bydliště na chatě? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<




+1 bodů
573 zobrazení
v kategorii Dům a byt Mojmír

Když je chata označená například E236 , můžu tam mít trvalé bydliště?

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

5 reakce

+2 bodů
magorvkleci

ano, pokud je ta adresa v registru ÚIAN
viz zákon 133/2000 Sb. §10 odst. (1)

Místem trvalého pobytu se rozumí adresa pobytu občana v České republice, která je vedena v registru obyvatel ve formě referenční vazby (kódu adresního místa) na referenční údaj o adrese v základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí, kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu11) označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.


Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


+1 bodů
Registrovaný (176 bodů)

Vždy bude potřeba doložit, že tento objekt je ten co požaduje zákon, aby tam mohl být trvalý pobyt. Určitě Vám to řeknou na obci, pod kterou spadá tato nemovitost.
Dále je nutné mít právní vztah k této nemovitosti. buď vlastník, nebo nájemní smlouva.

0 bodů
Mojmír

Děkuji poptám se na to

0 bodů
Registrovaný (598 bodů)
Občan České republiky může být hlášen k trvalému pobytu v objektu, který je určen k bydlení, ubytování a nebo individuální rekreaci a je označena číslem popisným nebo evidenčním (případně ještě orientačním).
0 bodů
Caspara@seznam.cz
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat když má chata číslo popisné,může zde být trvale bydliště? Tchýně tvrdí že tam bydliště mít nemohou že mají nízké stropy! Je to možné?


Související témata

0 bodů
7 odpovědí 507 zobrazení
+1 bodů
3 odpovědí 218 zobrazení
+2 bodů
2 odpovědí 72 zobrazení
+1 bodů
3 odpovědí 287 zobrazení
+3 bodů
3 odpovědí 50 zobrazení
v kategorii Diskuze hjh
0 bodů
9 odpovědí 349 zobrazení
v kategorii Dům a byt zzzzz Registrovaný (420 bodů)
0 bodů
5 odpovědí 198 zobrazení
+1 bodů
2 odpovědí 381 zobrazení
+3 bodů
1 reakce 59 zobrazení






Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě




11.2k otázek

29.1k odpovědí

12.4k komentářů

849 reg. uživatelů




...