0 bodů
9.8k zobrazení
v kategorii Ostatní

Když třeba spadne letadlo a zůstanou lidi na troskách a je tam strašné vedro. Proč se nesmí pít voda z moře? Napili by se a bylo by jim líp ne? Připadá mi to jako blbej vtip že někdo umře uprostřed moře na žízeň.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

8 reakce

+3 bodů
suzymon Registrovaný (158 bodů)
 
Nejlepší reakce

Mořská voda je pro organismus lidský téměř smrtelná. Je v ní obsaženo takové množství soli, že by ji ledviny nedokázaly vyloučit, bez přísunu pitné obyčejné vody ve velkém množství. Což právě trosečníci nemají k dispozici. V takovém případě je mnohem lepší pít vlastní moč, tedy co se záchrany života týče. Je sice také slaná, ale nemá to tak drastický dopad na lidský organismus. A v mořské vodě je ještě chlorid sodný ve velkém množství, nebo něco jiného, já už teď nevím. Prostě se mořská voda na uhašení žízně nesmí pít.



+2 bodů
pacourek Registrovaný (34 bodů)

Ono není problém voda ale sůl co obsahuje mořská voda a ta tělo vysouší .Čím víc by jste seji napil tím by jste měl větší žízeň

jo a pise se "byste"
0 bodů

Aha, takže bych se tím pitím úplně odvodnil.

0 bodů

Dobře, děkuji

0 bodů
Jde o to, že sůl zvyšuje osmolaritu naší krve (plazmy). Mořská voda je hodně slaná, tedy po jejím vypití nám stoupne osmolarita. Voda v našem těle, která je nejen v krvi ale také v ECT a v buňkách má tu vlastnost, že vždy přestupuje na místo s vyšší osmolaritou. To znamená že hypertonická krev navíc ještě zvýší svůj objem. A teď na to bude naše tělo nějak reagovat. Jednak se tělo zhrozí náhlé osmolarity plazmy, což vydá signál pro ledviny, aby vylučovali koncentrovanou hypertonickou moč a zbavily se tak solí. Při malém zvýšení osmolarity to zvládnou tak že prostě vyloučí trochu moči, ve které bude hodně soli a tím si tělo vodu zachová. Protože se ale také zvětšil objěm krve (jak sme vypili hodně soli), budou zárověň vylučovat i vodu, a to je právě ten problém, tělo se zbaví vody navíc a tím se vlastně dehydratuje a máme větší žízeň.
Tak jakože to platilo i před x stoletimi? :-) když za tím má stát nějaká konspirace farmaceutických firem :-) ? Víte kolik námořníků zemřelo ve  válkách právě proto,že se napili po stroskotani? Ta mořská voda je užitečná na kloktani,koupele,omyvani,čištění šperků,atd,ale neudrží člověk naživu,naopak.Ačkoliv dnes se kdejaký nevzdelanec snaží popírat zákony chemie a biochemie.Sklenička je jedna věc,ale zkuste to pít celý den.Výhradně!!
0 bodů
Ha ha dost se tu bavím odpověďmi. Mořská voda se pít může, ba by se pít měla i když neztroskotáš. Ty odpovědi pouze svědčí o úspěšném vymytí mozků lidské populace s cílem přesvědčit jí, že mořská voda je životu nebezpečná. Asi vás tady všechny zklamu, ale je to přesně naopak. Nebudu se tady zbytečně rozepisovat každý si může povyšetřovat sám. René Quinton - který se zabýval vlivem mořské vody na lidský organismus dokázal že je zdraví velice prospěšná a to do takové míry, že ve Francii měli na ulicích dávkovače kde si lidé mohli zdarma mořskou vodu načepovat a které byly placené zdravotním pojištěním!!! Pak přišly na scénu farmaceutické koncerny a světe div se dávkovače postupně zmizely a mořská voda se stala životu nebezpečnou jak jinak, když je účinná a navíc zadarmo ... Každý si může najít na internetu informace ale k tomu je příhodné mluvit cizími jazyky, pak si můžete shlédnout videa Angela Gracia (kterému je více jak 80 let pije litr mořské vody denně, strávil mnoho let výzkumem mořské vody a o vitalitě tohoto pána se i mnohem mladším může jen zdát), Laureana Domingueze, Francisca Sáncheze a mnoha jiných. Mořská voda je původem všeho života - pokud jste si nevšimli všechny lidské tekutiny jsou slané, složení mořské vody je velmi podobné složení tekutin lidského těla, jen je o trochu více slaná proto se mořská voda dokonce může použít jako infuze nebo aplikovat podkožně injekční stříkačkou. Několik dobrovolniků se vydalo na moře bez jídla a vody a týden se živili pouze mořskou vodou i když ne všichni experiment dokončili z různých důvodů (jako hypotermie či pracovní důvody) nikdo o život nepřišel. Je o tom napsána kniha ve Španělštině - 7 días en el mar sin agua y sin comida (7dní na moři bez vody a jídla). Na konec chci dodat, že toto vše nepíši protože mám vyčtené informace odkudkoli ale je to mou osobní zkušeností.  Mám to štěstí, že žiji u moře a mořskou vodu pravidelně piji - nezředěnou, nepřevařenou nefiltrovanou - prostě tak, jak si ji z moře naberu. Nejen že jsem naživu ale dokonce se i těším pevnému zdraví a překypuji enegií. Takže prosím předtím než opět budete chtít někde papouškovat lži, které jste se naučili ve škole nebo co já vím kde, si zkuste najít pravdivé informace.
Ty jsi mimo.
Tak on je rozdíl se jí napít a pít jí několik dní jako jediný zdroj vody...

".A obvykle než umře,ještě propukne šílenství,halucinace."  To by po přečtení tady toho komentáře souhlasilo.

Asi tak
haha ... tady se ale resi trochu jiny problem.
0 bodů
Mořská voda (mimo jiné) není pitná kvůli vysoké salinitě. Lidské tělo má určitý obsah soli a vůči mořské vodě je tzv. hypobarické. Co to v praxi znamená? Inu, tato slaná voda přivede do metabolismu tolik soli, že tělo spotřebuje na vyloučení přebytečné soli tolik vody, že dojde k dehydrataci. Zkrátka ne vše, co teče, je k pití.
0 bodů
Mořská voda naopak způsobí ještě větší žízeň a způsobí,laicky řečeno,že se člověku zblazni chemie organizmu.A obvykle než umře,ještě propukne šílenství,halucinace.


Související témata

0 bodů
6 odpovědí 848 zobrazení
17.5.2014 v kategorii Ostatní Gabriel Pál
0 bodů
3 odpovědí 416 zobrazení
8.7.2014 v kategorii Ostatní Laňka
0 bodů
7 odpovědí 633 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 594 zobrazení
16.6.2014 v kategorii Ostatní Houmer
0 bodů
1 reakce 652 zobrazení
2.6.2014 v kategorii Ostatní Jíja
0 bodů
3 odpovědí 551 zobrazení
24.5.2014 v kategorii Ostatní Ukol
0 bodů
4 odpovědí 1.2k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 2.5k zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 358 zobrazení
20.3.2014 v kategorii Zdraví, krása Adámek Hurný
0 bodů
4 odpovědí 468 zobrazení
21.4.2014 v kategorii Ostatní Bokrošová
...